Říjen 2015

Recenze: Labyrint: Útěk- James Dashner

24. října 2015 v 15:14 | Bookeaterka |  Knižní recenze
Autor: James Dashner
Název originálu: The Maze Runner
Rok vydání: 2014
Rok vydání originálu: 2009
Počet stran: 360
Nakladatelství: Yoli
Série: Labyrint (1. díl)
Překlad: Petr Kotrle
Vyprávění: Er forma
Anotace: Když se Thomas probudí ve výtahu, nepamatuje si nic než své křestní jméno. Nemá žádné vzpomínky na rodiče ani na domov a netuší, jak se dostal tam, kde je. Jeho paměť je prázdná.
Není však sám. Když se výtah otevře, Thomas zjistí, že má kolem sebe chlapce, kteří ho uvítají na Place, širokém prostranství uzavřeném vysokými kamennými zdmi.
Placeři, jak si jeho obyvatelé říkají, nevědí, proč nebo jak se tam ocitli. Kam jejich paměť sahá, vědí jen to, že každý den se otevřou kamenné brány do labyrintu, jenž je obklopuje. A stejně tak se každou noc pevně zavřou. Jednou za měsíc přiveze výtah nového chlapce. A nikdo nechce zůstat v labyrintu po setmění.
Thomasův příchod Placeři očekávali. Ale další den se objeví dívka - vůbec první, která na Plac dorazila. A ještě překvapivější je zpráva, kterou jim doručí. Placeři byli vždy přesvědčení, že když se jim podaří labyrint kolem Placu vyřešit, najdou cestu domů... ať je to kdekoli. Ale čím dál víc se zdá, že Labyrint řešení nemá.
Dívčin příchod nevysvětlitelně způsobí, že si Thomas začně připadat jiný. Něco mu říká, že by mohl znát některé odpovědi - kdyby našel způsob, jak se dostat k temným tajemstvím uzamčeným v jeho mysli.

Knižní TAG 01

17. října 2015 v 15:52 | Bookeaterka |  Knižní TAGy apod.
Jelikož jsem se sedmým dílem Harryho Pottera stále ještě témeř na začátku a chvíli potrvá, než se zde objeví recenze, tak ať tu není úplně mrtvo, napadlo mě vyplnit nějaký ten knižní TAG. Zaujal mě jeden na blogu moje-iluze.blog.cz tady. Jestli chcete, můžete ho vyplnit také a dát mi odkaz do komentářů, ráda si přečtu i vaše odpovědi.
Já jsem si vyplňování opravdu užila. :)

Recenze: Doctor Who: Závoj smutku- Tommy Donbavand

12. října 2015 v 17:03 | Bookeaterka |  Knižní recenze
Autor: Tommy Donbavand
Název originálu: Doctor Who: The Shroud of Sorrow
Rok vydání: 2014
Rok vydání originálu: 2013
Počet stran: 252
Nakladatelství: JOTA
Série: Doctor Who (1. díl)
Překlad: Tomáš Oakland
Vyprávění: Er forma

Vydejte se za dobrodružstvím se záhadným Doktorem, mimozemšťanem a Pánem času, který cestuje ve své modré budce TARDIS časem a prostorem napříč celým vesmírem. Se Závojem smutku se dostáváme do minulosti, 23. listopadu 1963, den po hrůzném atentátu na J. F. Kennedyho. Celá Země se noří do smutku a tváře mrtvých se derou do našeho světa, vynořují se odevšad, promlouvají a vykřikují... Dokáže se Doktor ponořit do svého smutku, aby i tentokrát zachránil lidstvo?

Recenze: Harry Potter a princ dvojí krve- J.K.Rowlingová

9. října 2015 v 18:00 | Bookeaterka |  Knižní recenze
Autorka: Joanne Kathleen Rowling
Název originálu: Harry Potter and the Half-Blood Prince
Rok vydání: 2009
Rok vydání originálu: 2005
Počet stran: 533
Nakladatelství: Albatros
Série: Harry Potter (6. díl)
Překlad: Pavel Medek
Vyprávění: Er forma

Začátek konce se blíží...Přesto, že zlo nabývá na síle a dále už se neskrývá jen v koutech, Harry nastupuje po šesté i s přáteli do Bradavic. Profesor Brumbál drží svůj slib a snaží se Harrymu malinko poodkrýt tajemství Voldemortovi nesmrtelnosti. V rámci toho zaúkoluje svého oblíbeného studenta nejednou složitou a nebezpečnou misí. Nepřecenil ho tentokrát? Opravdu Harry zvládne všechny úkoly?

Knižní recenze (řazené dle autora)

9. října 2015 v 15:27 | Bookeaterka |  Seznamy recenzí
Pro náročné vám sem dávám i abecední řazení podle jmen autorů.

Knižní recenze (řazené abecedně)

9. října 2015 v 15:10 | Bookeaterka |  Seznamy recenzí
Najdete zde abecedně seřazené všechny mé knižní recenze. Možná trochu netypicky jsem i jednotlivé díly série seřadila podle abecedy. Pro jistotu jsem ale připsala, o který díl se jedná. Snad s tím nikdo nebude mít problém. Kdyby se vám něco nezdálo, nebojte se ozvat do komentářů :)

Recenze: Harry Potter a Fénixův řád- J.K.Rowlingová

3. října 2015 v 14:28 | Bookeaterka |  Knižní recenze

Autorka: Joanne Kathleen Rowling
Název originálu: Harry Potter and the Order Of The Phoenix
Rok vydání: 2004
Rok vydání originálu: 2003
Počet stran: 799
Nakladatelství: Albatros
Série: Harry Potter (5. díl)
Překlad: Pavel Medek
Vyprávění: Er forma

Lord Voldemort se vrátil a s ním přicházejí pro kouzelnickou společnost opravdu temné časy. Harryho prázdniny byly plné neklidu, nervozity a nevědomosti, jelikož mu nikdo z jeho přátel ani nenapsal. Ale tím to jen začalo, tentokrát už to ani v Bradavicích díky zásahům Ministerstva kouzel není takové, jaké bývalo.

"Knihy jsou pro lidi tím, čím jsou pro ptáky křídla."